Kiedy rano wstajesz reflektory bardzo często są zamarznięte. Nie zalecamy skrobania. Możemy położyć na nie wosk samochodowy. Dzięki jego właściwościom możemy być pewni, że przez kilka tygodni nasze reflektory nie zamarzną.
2. Kiedy auto zakopie się w śniegu.
Najprostszy sposób jeśli nie masz przy sobie łopaty czy deski do podłożenia, to podłożenie dywaników samochodowych. Dzięki nim wyjedziesz z zaspy.
3. Zamarznięte lusterka samochodowe.
Można również nałożyć trochę woski samochodowego, ale gdy nie mamy, a chcemy zapobiec ich zamarzaniu możemy na noc założyć na lusterka zwykłe woreczki do mrożenia jedzenia i zawiązać szczelnie..
4. Co zrobić z parującą szybą samochodową?
Jest na to prosty i skuteczny sposób. Należy napełnić zwykłą skarpetę ryżem lub kocim żwirkiem. Zostawić na kilka tygodni w aucie. Zadziała jak pochłaniacz wilgoci, bo to właśnie ona zbiera się na zimnej szybie.
5. Na zamarznięte uszczelki w drzwiach samochodowych.
Często zdarza się, że uszczelki w naszym aucie przymarzają do siebie i nie możemy otworzyć przez to drzwi. Silne pociągnięcie za klamkę może ją uszkodzić. Jak temu zapobiec? Trzeba na uszczelki wokół drzwi nałożyć cienką warstwę wosku albo spryskać WD-40.
6. A co z zamarzniętym zamkiem?
Najlepiej jest spryskać klucz oraz zamek odmrażaczem do szyb lub alkoholem. Jeśli ich nie masz warto zaopatrzyć się w zapalniczę i podgrzać klucz, w ten sposób rozmrozisz zamek samochodowy. Wieczorem możesz spryskać zamek WD-40, aby rano sytuacja się nie powtórzyła.
7. Zamarznięta szyba – co z nią zrobić?
Prosta receptura, wymieszać ocet z wodą w stosunku 3:1. Przelać do butelki ze sprayem (atomizerem). Można stosować zamiast odmrażacza do szyb, będzie dużo tańszy 🙂
8. Klemy akumulatora
Zimą bardzo ważne jest, aby połączenie między klemami a akumulatorem było czyste. Możemy je czyścić zwykłą szczotką drucianką. Po wyczyszczeniu warto pokryć je powłoką ceramiczną w sprey’u.